Ден

10 јуни неработен ден за православните христијани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РM („Службен весник на РМ“, бр.21/98 и 18/07), 10 јуни (петок) 2022 година, Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православна вероисповед им го честита празникот.

Поврзано

Котеска го доби предметот за битолската „Јавна соба“: Обвинетиот ќе биде казнет, жртвата ќе добие отштета

Elena

Пратениците од власта ја надгласаа опозицијата: Нема расправа дали Џафери го прекршил етичкиот кодекс

admin

Повторно РКЕ ќе носи одлука за цената на горивата

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com