Ден

Келнерка од Битола точела алкохол на малолетни гости

Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект во Битола и против А.Д. (24) од Битола, вработена во објектот, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „точење на алкохолни пијалоци на дете”.

Од СВР-Битола појаснуваат дека при контрола во објектот било утврдено дека А.Д. послужила со алкохолни пијалоци 10 малолетници, кои не наполниле 14 години.

Поврзано

Дизелот поскапува од полноќ: Еве што ќе се случи со цената на бензинот

Elena

Мицкоски: Интерпелација за Џафери следната недела, немам илузија дека ќе помине

admin

Просечната нето месечна плата во април 31.525 денари

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com