Ден

Келнерка од Битола точела алкохол на малолетни гости

Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект во Битола и против А.Д. (24) од Битола, вработена во објектот, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „точење на алкохолни пијалоци на дете”.

Од СВР-Битола појаснуваат дека при контрола во објектот било утврдено дека А.Д. послужила со алкохолни пијалоци 10 малолетници, кои не наполниле 14 години.

Поврзано

БЕГ останува без лиценца за претстојната сезона

Elena

Мисовски избран за лидер на НСДП по тензичен конгрес

admin

Околу седум амбасадори чекаат да поминат во собраниската Комисија, прв пат ќе се пополни целата дипломатска мрежа

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com