Ден

Пронајдено мртво тело во Ново Село

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица изврши увид во местото викано Ореш, во атарот на струмичко Ново Село, каде ноќеска беше пронајдено безживотно тело на починато машко лице, соопштија од ОЈО Струмица.

– Според првичните сознанија, кај лицето настапила насилна смрт. По наредба на јавниот обвинител, врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција со цел да се утврдат точните причини за смртта. Од лице место се прибрани траги и материјални докази за кои е издадена наредба за вештачење, а се преземаат и други дејствија за откривање на сторители, информираат од струмичкото Обвинителство.

Поврзано

Вучиќ: Во Брисел имаше добра дискусија, но без резултати за Западен Балкан

admin

Битолчанец во 5 утрово го пријавил пожарот во клубот „Ванчо Михајлов“

admin

Без вода дел од корисниците од улиците „Тиранска“, „Лука Геров“ и „Пелинце“

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com