Ден

Рекордна цена на дизелот од полноќ, бензините остануваат исти

Новата малопродажна цена на Еуродизел (ДЕ-V) ќе изнесува 104,5 денари по литар, Еуросупер 95 и понатаму ќе се продава за 110, а Еуросупер 98 за 112 денари за литар.

Со одлуката на РКЕ за три денари за литар се зголемува и малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) кое ќе чини 102,5 денари за литар.

Иста останува цената на Мазутот М-1 НС кој и понатаму ќе се продава за 55,508 денари за килограм.

Поврзано

Во мај сме плаќале и до 10% поскапи цени во угостителството, споредено со лани

Elena

Речиси цела година полицаец регистрирал луксузни коли со фалц-регистрации

Elena

Велосипедска трка низ Малешевијата: Последни подготовки за „Пехчево на точак“

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com