Ден

РКЕ и денеска ќе носи нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска ќе носи нова одлука за цената на горивата. Како што велат од РКЕ, исполнети се предусловите за тоа.

– Предусловите се исполнети, РКЕ ќе донесе нова одлука за цената на горивата која ќе биде во сила од вечер на полноќ, изјави за МИА портпаролката на РКЕ, Марина Узунов.

Поврзано

Лозово ќе помогне финансиски само на семејство во чиј дом падна дрво, штета досега никој не пријавил

admin

Додик: Јас сум против воведување санкции кон Русија, треба да останеме неутрални

admin

Захарова за Трета светска војна: Дали можеби веќе почна?

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com