Ден

Без вода дел од корисниците од скопската населба Бутел

Прекин во водоснабдувањето денеска од 9:10 часот ќе имаат дел од корисниците од улицата „Боца Иванова“.

Како што информира Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради уличен водоводен дефект на улицата „Боца Иванова“ без број во населба Бутел.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на дефектот.

Поврзано

Пендаровски: Помалку изборни единици со минимален или без праг и отворени листи

admin

САД воведоа санкции против претседателот на БиХ и министерот за здравство на Република Српска

admin

Разбојник од Македонија уапсен во Германија

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com