Ден

Повредено дете во луна парк во Куманово

Метална шипка паднала врз дете од Куманово додека се возелo на рингишпил во луна парк на булеварот „Октомвриска револуција”, соопшти денеска СВР Kуманово. Настанот во полицијата го пријавил таткото на детето, завчера околу 22.30 часот.

– Б.Д.(49) од Куманово пријавил дека околу 19.30 часот во луна парк на булеварот „Октомвриска револуција“, додека неговиот малолетен син бил на рингишил, паднала метална шипка и го повредила, соопшти СВР Куманово.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Поврзано

Ковачевски од Брисел: Францускиот предлог во ваква форма не е прифатлив за нас

admin

Мисовски избран за лидер на НСДП по тензичен конгрес

admin

Заедничка литургија без договор за автокефалност

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com