Ден

РФМ и ЕХФ му заблагодарија на „големиот“ Кирил Лазаров, Нант го испратија со круна и престол

Македонскиот ракометар Кирил Лазаров вчеравечер го одигра претпоследниот натпревар во својата кариера на клупски план, последен пред домашната публика во Нант.

Вицешампионот на Франција со победа испрати пет ракометари и тренерот Ентрериос, по што беше организирана прославата.

Нант уште во претходното коло го обезбеди второто место па победата над Тулуз 32:18 нема големо значење.

Лазаров во вториот постигна три гола (два со спекталарни цепелина) и подели уште неколку одлични асистенции за соиграчите.

За време на викендот следи финалето на Купот меѓу ПСЖ и Нант, што ќе биде последен натпревар во сезоната и последен натпревар во кариерата на Лазаров.

Поврзано

Што сè можете да дознаете за себе врз основа на крвната група?

Elena

Бугарскиот селектор поднесе оставка

admin

Се сеќавате ли на виралниот фустан? Сега оваа комода го подели светот!

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com