Ден

Водена „инфузија“ за подобрување на детоксикацијата

Одвреме-навреме на сите ни е потребна детоксикација на организмот, а најдобар сојузник во тоа ни е водата.

Секако, можете да користите и овошја и зеленчуци кои содржат во себе многу вода. Најдобар пример за тоа е краставицата.

Овој рецепт можеби и веќе ви е познат. Во 2 литра вода се додава една исецкана краставица. Измијте ја добро, бидејќи треба да ја оставите и лушпата. Додајте неколку свежи јагоди, неколку парчиња лимон и листови нане.

Оставете ја цела ноќ во фрижидер. Следниот ден потрудете се да ја испиете целата „инфузија“. Пијте ја три дена, а потоа можете да ја правите секогаш кога ќе почувствувате потреба за тоа.

Поврзано

Дали печурките треба да се мијат пред приготвување?

Elena

Јадете чоколадо без грижа на совест: Ова е причина за уште повеќе да го засакате

Elena

Што ли ѝ згреши толку? Агресивната Дара Бубамара претепала човек на аеродромот во Белград

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com