Ден

Избегната трагедија во Карпош: Се сруши таван во градинка

Се сруши дел од таванот во градинката „Мајски цвет“ во Карпош, но за среќа, немало деца во занималната. Настанот се случил за време на викендот.

Градинката е отворена за време на мандатот на претходниот градоначалник на Карпош.

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат за лошо реализиран објект и дека ако ова се случело за време на работни денови, со сигурност ќе имало повредени деца и учителки.

Поврзано

АНА-МПА: Албанската Влада поддржува ново обновување на Договорот за пријателство и соработка со Грција

admin

Принудувале девојка со ментална попреченост да се проституира: Првоосомничени се мајката и сестрата

Elena

30 возачи низ Скопје возеле во алкохолизирана состојба

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com