Ден

Македонците пред нов ценовен шок: Повторно поскапување на горивата

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ се зголемуваат за 1,50 ден/лит, а на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 3,00 ден/лит, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС – 95 е 111,50 денари, на ЕУРОСУПЕР БС – 98 е 113,50, а на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 107,50 денари за литар. За 2,50 денари поскапува и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) и литар ќе чини 105 денари.

Се зголемува цената и на Мазутот М-1 НС за 0,809 денари и еден килограм ќе се продава за 56,317 денари.

Поврзано

Јавниот сектор почнаа штрајк – Бара покачување на платите

admin

Реализирана акцијата ,,За поубаво Пехчево”

Elena

Нема вода во дел од Драчево

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com