Ден

Невремето и неодржувањето причина за паѓањето на таванот, смета Јакимовски

радоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски изутрината беше на увид во просториите на градинката „Мајски цвет“, клон „Јасмин“, во населбата Тафталиџе 2, каде во текот на викендот паднал таван од гипс картон во две простории, а во уште една е оштетен.

– Ја утврдуваме причината, Најверојатно се работи за технички проблем. Веројатно олуците не биле исчистени поради што дошло до нивно запушување. Имајќи предвид дека станува збор за скриен покрив, водата прелила преку олукот врз изолацијата која натежнала на плафонот од просторијата кој е изработен од гипс картон, изјави градоначалникот Јакимовски по извршениот увид.

При увидот, истовремено забележани се и некои технички пропусти при градбата на објектот. Од тие причини градоначалникот побара да се проверат проектите, понудата и завршните ситуации по што ќе бидат објавени дополнителни информации во врска со случајот, информираат од општината.

Поврзано

Повредено дете во луна парк во Куманово

Elena

Шестмина во притвор и еден одземен пасош во случајот со распродажбата на земјиште преку ЕВН

admin

Бугарија ќе добие одложување на ембаргото за руската нафта?

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com