Ден

Од денеска повеќе сонце, а помалку дожд

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Во попладневните часови ќе има ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен.

Во Скопје, ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 28 степени.

Ретка појава на пороен дожд и грмежи се очекува во вторник, претежно во планинските подрачја, а од среда ќе настапи стабилизирање на времето. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.

Поврзано

Ковачевски: Нема француски предлог, Скопје и Софија треба да изнајдат решение

admin

Црвенковски: Договорот со Бугарија за „заедничка историја“ беше голема грешка

admin

Предложен притвор за малолетникот кој со автомобил усмрти жена на „Пластичарска“

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com