Ден

Остатоци од човечки труп пронајдени во кривопаланечко

Дел од човечки труп и облека биле пронајдени во ливада во атарот на селото Конопница, Кривопаланечко.

Увид извршила екипа од ОВР Крива Паланка, а по наредба на Јавен обвинител ќе биде извршена обдукција, велат од МВР.

Засега нема податоци дали се работи за кривично дело или несреќен случај.

Поврзано

Мицкоски: Следува протестно лето со цел предвремени парламентарни избори

admin

Денот кој сите го чекавме: СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ-ОА

Elena

Денеска топло, од утре дожд и грмежи

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com