Ден

Приведени двајца криумчари на мигранти од Тетово

Полициски службеници од Полициската станица за граничен премин „Богородица“ вчера ги лишиле од слобода Б.А.(35) и И.А.(63), двајцата од Тетово поради криумчарење на мигранти.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, при преглед во возилото „бмв“, со гостиварски регистарски ознаки, кое го управувал Б.А., а совозач бил И.А., биле пронајдени 10 лица – мигранти од Сирија.

Дополнуваат дека мигрантите биле предадени во Прифатно-транзитниот центар „Винојуг“ во Гевгелија, а лицата биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.

– Во координација со Јавен обвинител, по целосно документирање на случајот, против Б.А. и И.А. ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во соопштението од МВР.

Поврзано

Мицкоски: Интерпелација за Џафери следната недела, немам илузија дека ќе помине

admin

Над 307 илјади станови во Македонија се ненаселени

admin

Песков: Оптимисти сме за руската позиција во Украина

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com