Ден

Хигиеничарка од тетовско ги ограбила своите клиенти

СВР Тетово расчисти две кражби на златен накит расчисти извршени во април годинава во Тетово и тетовско Желино и поради основи на сомнение дека ги извршила кривичните дела до Основното јавно обвинителство Тетово поднесе кривична пријава против 55-годишната Х.А. од тетовска Палатица.

Х.А. се сомничи дека во куќа во Желино и стан во Тетово, каде била работно ангажирана, од нивните сопственици противправно одзела златен накит, кој го продала во златарница во Тетово за сума од 760 евра. Накитот е пронајден и вратен им е на сопствениците.

 

Поврзано

(ВИДЕО) Тензичен разговор на Ковачевски и Петков во Брисел

admin

Стигнала сомнителна пратка: Евакуација на плоштадот „Трафалгар“ во Лондон

admin

Османи: Ќе кажеме став за францускиот предлог кога ќе дојде време за тоа

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com