Ден

Бидете многу внимателни! Брендови на кои им веруваме искористени за измами преку Фејсбук

На Фејсбук повторно се шират лажни наградни игри, во кои се злоупотребуваат брендови или популарни личности, со цел да се натераат граѓаните да се регистрираат на сомнителни линкови и да ги внесуваат личните податоци, вклучително и нивните платежни картички.

Проблемот е што, дури и покрај минатите искуства со КАМ (во поштенско сандаче), ДМ-дрогериите, Макпетрол, а сега и Техномаркет, луѓето и понатаму наседнуваат. Објавата на лажната страница на Техномаркет веќе има над 5000 споделувања и над 3000 коментари.

Од вистинската страница на Техномаркет веќе се одградија од оваа лажна наградна игра.

И ние им порачуваме на граѓаните да не наседуваат на овие лажни повици и никако да не ги оставаат своите податоци на интернет.

Поврзано

Османи: Проширувањето на ЕУ со земјите од Западниот Балкан e инвестиција во стабилноста и безбедноста

Elena

Ковачевски на средба со европските социјалдемократи зборувал за ситуацијата во Украина

admin

Премиерот Ковачевски се поклони и положи цвеќе пред спомен плочата на Светите Кирил и Методиј во Санта Марија Маџоре во Рим

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com