Ден

Велешанец тешко повреден во сообраќајка на автопат

На 14.06.2022 околу 14.15 часот во СВР Скопоје било пријавено дека на автопат Скопје – Велес , кај надвозникот што води кон с. Бадар, А.М.(37) од Велес, управувајќи патничко возило „сеат“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатничката О.Х.А.(39) од Велес, констатирани во компекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

 

Поврзано

Битолчанец во 5 утрово го пријавил пожарот во клубот „Ванчо Михајлов“

admin

Приведен скопјанец, се сомничи за неовластено држење и тргување со оружје

admin

Ковачевски: Продолжуваме со поддршка за компаниите за раст на економијата и за нови работни места

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com