Ден

Некој истурил цело тенџере шпагети преку тераса во зграда на „Рузвелтова“

Во својата сторија ММС пишува дека од балкон во Капиштец и тоа на „Рузвелтова“, некој истурил цело тенџере шпагети, а содржината за малку ќе паднела врз минувачи.

Оваа појава ја има на повеќе локации низ Скопје, но и други градови. Многу луѓе решаваат дека најсоодветен начин за ослободување од отпад е да го исфрлат преку терасата.

Мотивите на станарот на „Рузвелтова“ не се познати, но соседите останале забезекнати од ваквата постапка. Тие секојдневно се во страв дали случајно некој ќе истури нешто врз нив, додека одмараат во паркчето кај зградите.

Поврзано

За Македонија, францускиот предлог не е прифатлив, во Бугарија падна Владата

admin

539 санкционирани возачи на мотоцикли, 15 мотоцикли одземени

admin

Ковачевки: Превремените избори нема да ги решат проблемите, ги отфрламе деструктивните политики на дел од опозицијата

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com