Ден

Тешка сообраќајка во Охрид, еден загинат

На 15.06.2022 околу 02.30 часот, во СВР Охрид пријавено е дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу селата Климештани и Ботун, општина Дебарца, случена е сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „Бмв” со струшки регистарски ознаки, управувано од М.М.(21) од Струга и патничко возило „Ауди” со охридски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Д.(62) од селото Ботун.

Од здобиените повреди на местото починал Ѓ.Д., а М.М. се здобил со телесни повреди, констатирани во Општа болница Охрид. Увид на местото на настанот извршиле екипа на СВР Охрид и Јавен обвинител, по чија наредба врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

Поврзано

Скопјанец паднал во Вардар во близина на МКЦ

Elena

Уставен суд го одби барањето на Панчевски

admin

Вучиќ: Во Брисел имаше добра дискусија, но без резултати за Западен Балкан

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com