Ден

Во шума во делчевско пронајдено починато лице

Пронајдено безживотно тело во атарот на делчевското село Драмче. Според информации од делчевската полиција се работи за 81-годишник со иницијали Б.А, кој бил пронајден од страна на женско лице кое собирало печурки.

-Телото е пронајден од страна на женско лице во шумата кај Новачко Маало во селото Драмче. На местото излегле медицински лица и МВР, кои ја констатирале смртта на починатиот Б.А, се вели во информацијата од полицијата.

Настанот се случил со 6:35 утринава.

Поврзано

Предложен притвор за малолетникот кој со автомобил усмрти жена на „Пластичарска“

admin

(ВИДЕО ИНТЕРВЈУ) Грлиќ – Радман: Да се почне со преговори, прашањата да се решаваат паралелно

admin

Пендаровски: Помалку изборни единици со минимален или без праг и отворени листи

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com