Ден

Македонка причина за разделбата на Шакира и Пике?

Моделот и блогерка Драгана Спасовска, наводно, е причината за разделбата на Шакира и Пике. Таа живее и работи во Дубаи и во изјава за Фокус потврдила дека е пријателка со Пике, но не можела ништо повеќе да додаде.

Драгана е со мешано македонско и бугарско потекло. Подолго време, бугарските медиуми постојано ја бараат на телефон, но таа не смее да коментира ништо во врска со наводите.

Веста дека по 11 години врска од која имаат две деца, се разделиле колумбиската поп ѕвезда Шакира и дефанзивецот на Њ„Барселона“ Жерар Пике, е топ тема во светските медиуми. Како причина за нивната разделба се наведува неверството на фудбалерот со девојка за која многу малку се знае.

 

Поврзано

Познатиот актер киднапирал тинејџерка, ја намами полицијата, па исчезна од социјалните мрежи

Elena

Бритни го одврза јазикот: Го криеја кафето од мене, ме повредија на многу нивоа

Elena

Што сè можете да научите од грижата за вашиот миленик?

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com