Ден

Претпладне сончево, попладне пороен дожд со грмежи

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 25 до 33 степени Целзиусови. УВ индексот ќе достигне до 7.

И во Скопје претпладне ќе биде сончево со слаб северен ветер, а од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 30 степени.

Утре ќе дува засилен северен ветер, а претежно во планинските подрачја ќе има појава на краткотраен дожд. Од недела следува период на претежно стабилно време со постепен пораст на дневните температури.

Поврзано

ВМРО-ДПМНЕ најави интерпелација за Џафери оти ги заклучил во пленарната сала

admin

ДУИ распишува конкурс за претседатели и членови на ограноци

admin

Песков: Оптимисти сме за руската позиција во Украина

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com