Ден

Би пиеле ли кафе во стаклен бар во форма на дијамант, над длабок кањон?

Неодамна во Грузија беше отворен висечки бар, изработен од стакло, во форма на дијамант. Тој се наоѓа на средина на мост над кањонот Дашибаши.

Мора да признаеме – ова е идеално само за тие кои не се плашат од височина и кои немаат проблем извесно време да висат во воздух, додека низ проѕирниот под можат да го видат длабокиот кањон.

Длабочината е најмалку 280 метри.

Инвестицијата за отворање на овој бар е вредна 37 милиони евра и е финансирана инвестициската група Кас, која постои во Грузија и Израел.

Поврзано

Се користат A, B, C, D и F, но дали знаете зошто не се користи буквата Е како оценка?

Elena

Како да согорите што повеќе калории додека вежбате?

Elena

Украина нема да може да организира Евровизија догодина, еве која држава може да го направи тоа

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com