Ден

Момче од Македонија се удави во Црна Гора

Првиот ден од престојот во Црна Гора каде 22-годишниот македонски државјанин заминал да работи во летната сезона, завршил трагично.

Црногорскиот медиум приморски.ме објави дека момчето стигнало вчера во заливот меѓу Бар и Улцињ и околу 18:00 часот се удавило на плажата Утеха.

Обвинител и полицијата го истражуваат трагичниот случај, а според првичните информации немало траги на насилство.

Поврзано

Заедничка литургија на МПЦ и СПЦ во Соборниот храм: Ден кој испишува нова историја

Elena

Разбојник од Македонија уапсен во Германија

Elena

Рама: Бугарија киднапира две земји, 26 други држави седат мирно

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com