Ден

Посебен сообраќаен режим во Скопје: Еве во кои денови ќе важи

Поради официјална посета на премиерката на Република Финска, Сана Марин утре и задутре во Скопје ќе биде воведен посебен режим на сообраќај, информира Министерството за внатрешни работи.

-Од тие причини Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на Скопје, соопшти МВР и апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги издаваат полициски службеници.

Поврзано

Пронајдени дрога, оружје и други забранети предмети при претрес во Идризово

Elena

Хорор во домот за деца во Битола: Пијана вработена врзала едно од децата за кревет

Elena

За Македонија, францускиот предлог не е прифатлив, во Бугарија падна Владата

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com