Ден

Санирана дупката на мостот на Маркова Река

ЈП „Улици и патишта“ соопштува дека е санирано оштетувањето на мостот во Драчево.

– Во текот на изминатиот ден екипите на ЈП „Улици и патишта“ интензивно работеа на санирање на оштетувањето што од неодамна се појави на мостот на Маркова Река во Драчево, посочуваат од јавното претпријатие.

Како што информираат од ЈП „Улици и патишта“, градежните работи и асфалтирањето биле извршени во најкус можен рок и мостот денеска од 13часот е биде пуштен во употреба.

Поврзано

Ковачевски, Рама и Вучиќ на последни разговори, дали ќе заминат на Самитот на ЕУ

admin

ФОТО: Тешка сообраќајка кај зградата „Флетajрон“ во Кисела Вода

admin

Условна казна за Вангеловски, за намерна исплата на помала плата на судијка

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com