Ден

Тела на мајка и син извлечени од Сава: Пронајдено и проштално писмо

Тело на маж од 46 години било извлечено од Сава во Белград, откако неколку часа претходно било извлечено тело на повозрасна жена.

Сите докази укажуваат на тоа дека се работи за мајка и син. Постојат наводи дека е пронајдено и проштално писмо, но српската полиција засега не излегува со детали кои би можеле да ја попречат истрагата.

Само неколку часа откако било пронајдено телото на жената, пријавено било дека е пронајдено уште едно тело, закачено на сплав, на возрасен маж.

Настанот се случил во урбаната белградска населба Макиш.

Поврзано

Грција бара од ЕУ веднаш да почнат пристапните преговори со Македонија

admin

ВИДЕО: Ракети во Луцк, на стотина километри од границата со Полска

admin

Бајден: Путин не смее да остане на власт – Кремљ: Тоа не го одлучува Бајден

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com