Ден

Денеска очекуваме температури над 30 степени

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималните температури ќе бидат во интервал од 7 до 16, а максималните ќе се движат од 27 до 34 степени. УВ индексот ќе изнесува 8, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје ќе преовладува сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималните температури ќе се спуштат до 14, а максималните ќе достигнат до 32 степена.

Во следните денови во земјава ќе преовладува многу топло време со позначителен пораст на температурите. Ќе дува слаб до умерен, а повремено и засилен северозападен ветер. Во попладневните часови ќе има услови за локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во средината на седмицата.

Поврзано

Маричиќ: 23-ти мај, симбол за општествениот и културен придонес на Власите во современата македонска држава

admin

Захарова за Трета светска војна: Дали можеби веќе почна?

admin

Македонец со Ауди „влетал“ во река, го извлекувала полиција

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com