Ден

Дизелот и бензинот ги изедначија цените – еве каква ќе биде состојбата по полноќ

Дизелот поскапува, а бензините поевтинуваат по полноќ. Првпат горивата се изедначуваат во цените.

Дизел горивото по полноќ ќе поскапи за половина денар, додека цената на бензинот ќе се намали за 1,5 денари по литар, соопшти денеска претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски одговарајќи на новинарско прашање.

Според најавата од Бислимоски, литар дизел – гориво ќе се продава за 110 денари, колку што со намалувањето за 1,5 денари ќе изнесува и цената на бензинот од 95 октани, односно 110 денари, а пак бензинот од 98 октани ќе има цена од 112 денари.

 

Поврзано

Пронајдени изнемоштени и дехидрирани: Две лица се изгубиле кај Кожле

Elena

Божиновски: Вештачењето за „Талир 2“ е направено незаконски

admin

Архиепископ Стефан: Се надеваме за автокефалија како што добија и од кого добија сите послехалкидонски цркви

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com