Ден

Ќерката на Чолиќ украла 20.000 евра, а причината ќе ве остави без зборови

Ќерката на Здравко Чолиќ, Уна, од сефот на својот татко украла 20.000 евра.

Тој и неговата сопруга повикале полиција, кога сфатиле дека недостига голема сума на пари, но нештата земале сосема поинаков тек откако веста ја соопштиле на нивните ќерки.

Имено, ќерката Уна признала дека таа земала 20.000 евра од своите родители, без да им каже ништо.

Таа признала дека сакала да го изненади своето момче и да му купи автомобил, па им се извинила на родителите поради непријатната ситуација во која ги довела и парите веднаш ги вратила. Чолиќ и неговата сопруга биле шокирани, но не ѝ се налутиле на наследничката, туку разговарале со неа и ја потсетиле дека секогаш треба да биде искрена со нив.

Возилото кое го сакале не било достапно во салонот, но и продавачите не сакале на толку млади луѓе да им продадат возило за кое имале веднаш достапни пари во готово.

Поврзано

Во Музејот на персиската мачка има сѐ повеќе живи мачки

Elena

Македонка причина за разделбата на Шакира и Пике?

Elena

Беа во брак едвај три дена: Бившиот маж на Бритни „упадна“ на нејзината венчавка

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com