Ден

Пациентка од Психијатрија „Демир Хисар“ паднала од возило

На 21.06.2022 во 00.05 часот во СВР Битола било пријавено дека на патен правец Демир Хисар – Битола, во близина на крстосница за с.Кутретино, 43-годишна пациентка на ЈЗУ Психијатриска болница Демир Хисар испаднала од патничко моторно возило „рено“ со битолски регистарски ознаки, сопственост на болницата, кое го управувал И.Д.(34) од Демир Хисар, а сопатник била медицинска сестра во установата.

Притоа, пациентката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Демир Хисар.

 

Поврзано

Разбојник од Македонија уапсен во Германија

Elena

Малолетен пешак тешко повреден во сообраќајка

Elena

Политико: ОН преку преговори со Русија сакаат да овозможат транспорт на украинското жито преку Црно Море

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com