Ден

Ужас во Скопје: Двегодишно детенце падна од тераса

На 22.06.2022 во 00.47 часот во СВР Скопје било пријавено дека двегодишно дете паднало од четврти кат од зградата во која живеее. Според пријавеното, додека родителите биле во станот, детето излегло на оградената тераса и се качило на стол, по што паднало, соопштија од МВР.

По несреќата на детето му била укажана лекарска помош на детската клиника во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и биле констатирани тешки телесни повреди.

-Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот, соопштија од МВР.

Поврзано

Без вода утре неколку улици во Центар и Чаир

admin

Шестмина во притвор и еден одземен пасош во случајот со распродажбата на земјиште преку ЕВН

admin

ЕК ќе набавува гас и нафта за Македонија

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com