Ден

Посебен режим на сообраќај во Скопје за време на Парадата на гордоста

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска поради одржувањето на „Парада на гордоста“, ќе бидат преземени мерки за посебен режим на сообраќај по сообраќајниците на централното градско подрачје на Скопје.

За време на движењето (по потреба) за сообраќај ќе бидат затворени ул.„11-ти Октомври“, ул.„Димитрие Чуповски“,, ул.„Васил Главинов“, бул.„ВМРО“, бул.„Илинден“, ул.„Аминта Трети“ и ул.„1732“.
МВР апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници.

Поврзано

„Меѓународен сојуз“: Боки 13 доби девет години затвор, Ременски ослободена

admin

Северна Кореја тестира балистичка ракета

admin

Без вода дел од корисниците од улиците „Тиранска“, „Лука Геров“ и „Пелинце“

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com