Ден

Блокада на влез и излез од Скопје кај Автокоманда – ССМ излезе на најавениот штрајк

Со шатори и транспаренти, ССМ излезе на најавениот протест на влезот односно излезот на Скопје, кај Автокоманда.

Ова следува откако нивните барања не беа исполнети за покачување на платите и усогласување за 2806 денари.

„Сојузот на синдикатите на Македонија смета дека сите работодавачи треба да ги следат примерите од локално ниво каде што штрајкот е со успех и работниците го добиваат заслуженото и одработеното усогласување на платите за 2806 денари што е едно од главните барања и главна причина за штрајкот“, велат од ССМ.

Поврзано

Пратениците од власта ја надгласаа опозицијата: Нема расправа дали Џафери го прекршил етичкиот кодекс

admin

Јотова: Палењето на „Ванчо Михајлов е провокација и дел од антибугарската кампања

admin

Приближување на ставовите со Бугарија има, решението сепак е далеку

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com