Ден

По подолго време поевтинуваат горивата

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ поевтинуваат за еден денар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 0,50 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) останува иста.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС – 95 е 109 денари, на ЕУРОСУПЕР БС – 98 е 111,50, на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 109 и на Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 107 делари за литар.

За 0,986 денари поевтинува и мазутот, и еден килограм ќе чини 53,305 денари.

Поврзано

Собрание: Затворањето на вратите за пребројување е согласно Деловникот

admin

Опожарен клубот „Ванчо Михајлов”, обвинителите вршат увид

admin

Блокада на влез и излез од Скопје кај Автокоманда – ССМ излезе на најавениот штрајк

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com