Ден

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Како што соопштија од УХМР, попладне ќе има ретка појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 37 степени. УВ индексот ќе достигне 8.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 34 степени.

И во текот на следните денови ќе се задржи сончево и топло време, во попладневните и вечерните часови со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Поврзано

Додик: Јас сум против воведување санкции кон Русија, треба да останеме неутрални

admin

Совет на амбасадори: Владата да го сочува достоинството на нашите граѓани и да ги почитува и опстои на црвените линии

admin

Наместо на односите со Македонија, Генчовска фокусирана на опожарениот клуб „Ванчо Михајлов“

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com