Ден

Без вода дел од корисниците од улиците „Тиранска“, „Лука Геров“ и „Пелинце“

Поради дефект на огрлица на улица „Тиранска“ бр. 38, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од оваа, како и од улиците „Лука Геров“ и „Пелинце“ во населбата Даме Груев.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:15 часот до завршување со санација на дефектот.

Поврзано

Ковачевски од Брисел: Францускиот предлог во ваква форма не е прифатлив за нас

admin

Маричиќ: 23-ти мај, симбол за општествениот и културен придонес на Власите во современата македонска држава

admin

Лозово ќе помогне финансиски само на семејство во чиј дом падна дрво, штета досега никој не пријавил

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com