Ден

Ново поевтинување на горивата

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски денеска најави дека ќе има поевтинување на нафтените деривати.

– Денес дизелот се намалува за половина денар, а бензинот за еден денар. Тоа што е на берзите се преточува во одлуки, изјави Бислимоски за телевизија 24.

Во однос на новиот тарифен модел за струјата, Бислимоски појасни дека има механизми за да се заштитат потрошувачите.

Поврзано

Германската полиција користи контроверзен американски софтвер, пишува ДВ

admin

Рама: Бугарија киднапира две земји, 26 други држави седат мирно

admin

Во Украина досега загинале 32 локални новинари

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com