Ден

Сончев ден со мала облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени. УВ индексот ќе биде 7, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 27 степени.

Во наредните денови, како што велат од УХМР, ќе следува период на претежно стабилно време со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Утрата ќе бидат свежи, а дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

Поврзано

Министерскиот совет на БиХ одобри дел од парите за изборите, недостасуваат уште 1,5 милиони евра

admin

Индексот на трошоците на живот скокнал за 12% за разлика од лани

admin

Рама: Отворен Балкан е младоженец, а ЕУ е невестата

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com