Ден

На граничниот премин Табановце се чека околу еден час

Околу еден час се чека за влез во земјава на граничниот премин Табановце. Причината, како што информира Авто мото сојузот на Македонија, е зголемената фреквенција на возила.

На останатите гранични премини, од македонска страна не се забележуваат подолги задржувања за влез и излез од државата.

Поврзано

Захарова за Трета светска војна: Дали можеби веќе почна?

admin

Гласачите во Казахстан на референдум поддржаа уставни измени за отфрлување на наследството на Нурсултан Назарбаев

admin

Ужас во Скопје: Двегодишно детенце падна од тераса

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com