Ден

Потрагата по исчезнатиот Мартин продолжува и денеска

Според информациите на грчките надлежни служби, потрагата по нашиот исчезнат државјанин во Грција продолжува и денеска, шести ден.

Како и досега во потрагата ќе бидат вклучени неколку брода на грчката крајбрежна стража, хеликоптер, како и возило на копно и волонтери од локалното население.

– Нашите претставништва остануваат во постојан контакт со надлежните институции на Грција и семејството на исчезнатото момче, и секоја нова информација навремено ќе биде пренесена, информираа од Министерството за надворешни работи.

Поврзано

Приведено лицето кое го нарачало пакетот месо со скриен кокаин

Elena

А1 и Телеком со речиси идентичен број на активни корисници, растат и помалите оператори

admin

Шаќири: Трите регионални центри за стручно образование и обука прераснуваат во центри на ексклузивност за образување кадри

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com