Ден

Случај „Рекет“: Запленет глисерот на Кичеец и неколку други предмети

Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал наредило да се заплени глисерот на Зоран Милевски – Кичеец, кој заедно со Бојан Јовановски – Боки 13 се осомничени за случајот „Рекет“, кој обвинителството го отвори откако бизнисменот Орце Камчев пријавил дека осомничените од него зеле 1,5 милиони евра.

Според порталот мкд.мк пак, освен глисерот, запленети се и други предмети, кои ќе останат во заплена до крајот на истрагата.

Обвинителката Влима Рускоска во вчерашното гостување на Канал 77 рече дека предлагаат парите кои се земени како рекет наместо кај оштетениот да завршат во државниот буџет.

Можеби ќе ве интересира:

Пендаровски за „Етнос“: Се надевам и очекувам позитивна одлука од Европа

Ден

Пендаровски за „Рекет“: Институциите да ја завршат работата побрзо

Ден

Фатен затвореникот кој им избега на затворските полицајци

Ден
UA-107222993-1