Ден

Дескоска: „Рекет“ само го забрза спојувањето на СЈО и Јавното обвинителство

Случајот Рекет само го забрза реализирањетои на идејата да се спојат СЈО и Јавното обвинителство, вели Министерката за правда Рената Дескоска во интервју за Телма.

Оваа идеја била на маса во преговорите со опозицијата за новиот закон за јавно обвинителство и таа очекува дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го прифати законот предложен од Владата, затоа што одделението за организиран криминал покажа дека може да се справи со случаите на висока корупција.

Можеби ќе ве интересира:

Дрндаревска: Само 23% од граѓаните веруваат во судството

Ден

Панчевски: Како партал бев избркан од судската зграда, слава на Заев и Шекеринска

Ден

Владина седница во Битола со градоначалниците од Пелагонискиот регион

Ден
UA-107222993-1