Ден

Елмас заминува од Фенербахче во Наполи

Додека се чека утрешната потврда дека Елиф Елмас е новото засилување на Наполи, македонскиот репрезентативец на својот инстаграм профил објави фогорафија – збогување со турскиот клуб Фенербахче.

Играчот со две срца на фотогафијата се збогуваше од клубот од Истанбул, со што кажува дека се подтотвува за новиот клуб, каде во најскоро можно време ќе биде потврден како засилување во тимот кој го предводи Карло Анчелоти.

Можеби ќе ве интересира:

Ахмети: Македонските партии го девалвираа целиот процес, бараме ветинг веднаш

Ден

Центарот за зависници ќе се растерети, нема да се дислоцира

Ден

САД ќе испратат оклопни возила и борбени сили во источна Сирија за да ги одбранат нафтените полиња од Исламска држава

Ден
UA-107222993-1