Ден

Заев: Борисов не ми се јавил да бара заштита за Камчев

Бојко Борисов не му се јавил на премиерот Зоран Заев за да бара заштита за бизнисменот Орце Камчев. Ова го тврди премиерот Заев во интервју за БГНЕС.

„Бојко Борисов во никој случај не ме повика за македонскиот бизнисмен Орце Камчев, кој е под истрага. Тој не би дозволил такво нешто бидејќи тој е европски премиер и го почитува владеењето на правото. Ние сме европска земја и сакаме да зборуваме за иднината и да направиме модерна политика“, вели Заев во интервјуто.

Можеби ќе ве интересира:

Кривичен ги одби жалбите на Боки 13 и Кичеец, остануваат во притвор

Ден

Ако општина Охрид не почне со уривање, ќе и бидат одземени ингеренциите

Ден

Заев: Ќе останам запаметен како човекот кој го сменил името на земјата

Ден
UA-107222993-1