Ден

СДСМ: Мицкоски знае дека го очекува пораз

Владејачката СДСМ преку соопштение прашува дали лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, сака да побегне од предлогот за брзо соочување на предвремени парламентарни избори.

„Со месеци Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ бараат итни предвремени парламентарни избори, а денеска кога има конкретен предлог, тој измислува изговори.  Очигледно Мицкоски знае дека нема поддршката кај граѓаните и дека го очекува нов пораз. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ниту имаат идеја, ниту визија, понуда, немаат ниту програма. Тие само сакаат обнова на криминалниот режим, обнова на изолацијата и бесперспективноста во која ја држеа државата заробена“, велат од СДСМ.

Според владејачката партија, тоа граѓаните нема да им го дозволат, на предвремени парламентарни избори, граѓаните повторно ќе ја поразат режимската матрица на ВМРО-ДПМНЕ како што ја поразија и на претходните парламентарни, локални и претседателски избори.

Можеби ќе ве интересира:

Заев: Не е срушен сонот за членство во ЕУ

Ден

Фатен затвореникот кој им избега на затворските полицајци

Ден

(ВИДЕО) Мицкоски бара притвор за Катица Јанева

Ден
UA-107222993-1