Ден

МВР го бара Игор Спасов со меѓународна потерница

Министерството за внатрешни работи го бара специјалецот Игор Спасов со меѓународна потерница.

Спасов е осуден за убиството на Мартин Нешковски, а на 18-ти месецов требаше да се врати во затворот Идризово за да ја долежи затворската казна од 14 години, од кои има одлежано само половина.

Одлуката на МВР да го бара со меѓународна потерница доаѓа еден ден откако беше распишана националната потерница, но и откако се зголемија шпекулациите дека тој ја напуштил земјава и избегал во Турција.

Можеби ќе ве интересира:

Заев прв пријавил рекет во ОЈО, Рускоска му рекла оштетениот сам да пријави

Ден

Јовески: Обвинителството е определено неселективно и конечно да расчисти со криминалот

Ден

Заев: Ќе останам запаметен како човекот кој го сменил името на земјата

Ден
UA-107222993-1