Ден

Велешката полиција регистрирала 52 возачи кои возеле пребрзо

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Велес вчера извршиле контрола на возачи кoи управуваат возило со брзина поголема од пропишаната.

Како што соопштуваат од МВР, биле регистрирани 52 прекршоци, од кои во Велес 22 прекршоци, во Кавадарци 23 прекршоци и во Неготино седум прекршоци. За сите прекршоци поднесени се соодветни пријави.

Можеби ќе ве интересира:

Русковска за КОД: Гласот на обвинителката се слуша во снимките – докази за „Рекет“

Ден

Ристоска: Дејствијата на поединци не го карактеризираат дејствувањето на СЈО

Ден

Протести во пет британски градови поради опасноста од климатска катаклизма

Ден

Leave a Comment

UA-107222993-1