Ден

Уапсен Бојан Јовановски

Менаџерот на 1ТВ, Бојан Јовановски, кој самиот себеси се претставува како сопственик на телевизијата, бил задржан на граничен премин, на барање на Јавното обвинителство.

Обвинителката Вилма Русковска за МИА потврдила дека Јовановски е задржан на граница, а повеќе детали ќе се соопштат поладнево на прес-конференција во ЈОРМ во 16:30 часот

Можеби ќе ве интересира:

МВР контра Трајчевски: Имал ли Боки 13 обезбедување од МВР?

Ден

Велешката полиција регистрирала 52 возачи кои возеле пребрзо

Ден

Жбогар: Случувањата со „Рекет“ не треба да имаат последици врз европерспективите на земјава

Ден
UA-107222993-1